Month: октомври 2023

Застраховане на активи – движимо имущество на Областна администрация-Ямбол

Изх. № ОУ-04972                              

30.10.2023 г.

ДО

ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА

             Във връзка с необходимостта от застраховане на движима вещ, собственост на Областна администрация – Ямбол, представляваща лек автомобил марка „ТОЙОТА“, модел „ЛАНД КРУЙЗЕР 3.0 ТД“, се събират оферти за сключване на Застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите.

Офертите се подават в срок до 17:30 ч. на 8 ноември 2023 г. в деловодството на Областна администрация Ямбол или на електронна поща: region@yambol.government.bg

Класирането на офертите ще се извършва на база „най-ниска“ предложена цена.

Информация за имуществото, подлежащо на застраховане, може да получите от Галя Павлова – директор на дирекция „Административно-правно обслужване, финанси и управление на собствеността”, тел. 046 686844 или Зорница Станева – главен счетоводител в Областна администрация Ямбол, тел. 046 686842.

БИЛЯНА КАВАЛДЖИЕВА-ДИМИТРОВА  /П/

Областен управител на област Ямбол

Честит празник, Болярово!

УВАЖАЕМИ ЖИТЕЛИ И ГОСТИ НА ОБЩИНА БОЛЯРОВО,

За мен е удоволствие да Ви поздравя по случай празника на Болярово, като Ви пожелая здраве и благоденствие! 

Вашият град пази богата история и прекрасни традиции, които вярвам, че ще се съхранят във времето и ще се предават на поколенията! Болярово носи в себе си духа на славно минало и нестихващ стремеж за развитие и просперитет!

На всички жители на общината пожелавам устремени към по-светло бъдеще да продължавате да пазите Болярово и да възпитавате най-малките боляровци в любов към родното място! 

Нека Свети Димитър Ви закриля!

Честит празник!

            БИЛЯНА КАВАЛДЖИЕВА-ДИМИТРОВА  

Областен управител на област Ямбол

„Списък на класираните кандидати за длъжността „Главен експерт” в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост”

СПИСЪК

на класираните кандидати

за длъжността „Главен експерт” в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост”

  1. Ивелина Новакова


Подписи на членовете на конкурсната комисия:

1……………………/П/…………………………

Руска Йовчева

2 ……………………/П/…………………………

Стефани Саракчиева

3……………………/П/…………………………

Йорданка Великова

ОБЛАСТНА АДМИНИСТРАЦИЯ ЯМБОЛ ОРГАНИЗИРА КОНКУРС ИНВЕСТИТОР НА ГОДИНАТА 2023

Областният управител на област Ямбол  възстановява конкурса „Инвеститор на годината” за съществен принос в социално-икономическото развитие на областта през 2023 година.

Целта на конкурса, който се организира за 13 път, е да се популяризира и поощри дейността на фирмите с принос към икономиката в област Ямбол.

„Като областен управител на област Ямбол имам желанието и амбицията нашата област да се развива в още по-големи мащаби. Смятам, че потенциала за развитие е голям и секторите, в които могат да бъдат осъществени успешни инвестиции се увеличават все повече. С този конкурс целим да поощрим всички инвеститори в област Ямбол, които през изминалата година са допринесли за икономиката в областта. Вярвам, че „Инвеститор на годината“ отново ще стане ежегоден конкурс, в който ще участват все повече успешни ямболски фирми!“, коментира областният управител Биляна Кавалджиева-Димитрова.

Кандидатите ще бъдат оценявани и класирани от комисия, определена от Областния управител на област Ямбол.

Наградите „Инвеститор на годината” ще бъдат връчени на тържествена церемония, в присъствието на представители на фирмите, които са взели участие в конкурса.

РЕГЛАМЕНТ:

Отличията се присъждат в следните категории:

  1. Големи предприятия със средносписъчен брой на персонала, над  250 души;
  2. Средни предприятия със средносписъчен брой на персонала, по-малък от 250 души;
  3. Малки предприятия със средносписъчен брой на персонала, по-малък от 50 души

Критерии за класиране:

  1. Инвестиции в ново строителство и разширение, реконструкция и модернизация

на съществуващи обекти, завършени през 2023 г. (с посочване на общия размер на инвестицията през целия период на инвестиране в лева)

  1. Брой новоразкрити работни места през 2023 г. (в брой)
  2. Инвестиции, вложени в обучения за придобиване на знания и умения и/или

повишаване на квалификацията на работниците и служителите през 2023 г. (в лева)

  1. Вложени инвестиции за осигуряване на здравни, социално-битови и др.

придобивки за персонала през 2023 г. (в лева)

  1. Инвестиции за модернизация в производството, създаване и внедряване на нови

 технологии и продукти. (в лева)

Кандидатите за участие в конкурса подават формуляр за участие (по образец), който се представя в Областна администрация – Ямбол, на адрес: гр. Ямбол, ул. „Жорж Папазов“ № 18, в срок до 23.11.2023 г.

Система за определяне на резултатите при провеждане на конкурса за длъжността „Главен експерт“ в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост” в Областна администрация Ямбол

Провеждането на конкурса се състои в два етапа:

1. Първи етап – Решаване на тест.

Всеки вариант на тест включва 20 затворени въпроси с един възможен верен отговор.

Времето за решаване на теста е 25 минути.

Максималния резултат от теста е 20 точки. Всеки въпрос с верен отговор носи 1 точка. Всеки въпрос с грешен отговор носи 0 точки. Минимален брой точки, при който кандидатът се счита за успешно издържал теста и се допуска до втория етап – интервю, е 16 точки.

Коефициентът, с който се умножава резултата от теста, определен съгласно чл. 34, ал. 5 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители е 4.

Всеки кандидат отбелязва отговорите със син химикал, като буквеното означение на избрания отговор се загражда с кръгче. Ако е сгрешен отбелязания отговор и кандидатът иска да го промени, същият следва да сложи знака „Х“ и да се подпише. Приема се за посочен отговорът, който е заграден с кръгче и не е поставен знак „Х“. В случай че е маркиран повече от един отговор, се счита, че на въпроса не е даден верен отговор. Не се допуска нанасянето на каквито и да е поправки, дописване или изтриване в условията и в отговорите. В тези случаи се счита, че на съответния въпрос не е даден верен отговор.

  2. Втори етап – Интервю.

На основание чл. 42, ал. 1 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители, комисията реши:

Минималният резултат, при който кандидатът ще се счита за успешно издържал интервюто е 28 точки, който е средноаритметичен от оценките, дадени от всеки член на комисията. Коефициентът, с който се умножава резултата от интервюто, определен съгласно чл. 34, ал. 5 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители е 5.

Критериите за преценка на кандидати са:

2.1. Аналитична компетентност;

2.2. Ориентация към резултатите;

2.3. Работа в екип;

2.4. Комуникативна компетентност;

2.5. Фокус към клиента (вътрешен/външен);

2.6. Професионална компетентност;

2.7. Дигитална компетентност.

Преценката се извършва по 5 – степенна скала, както следва:

5 – напълно отговаря на изискванията за длъжността;

4 – в голяма степен отговаря на изискванията за длъжността;

3 – в средна степен отговаря на изискванията за длъжността;

2 – в малка степен отговаря на изискванията за длъжността;

1 – не отговаря на изискванията за длъжността.

Времето за провеждане на интервюто с всеки кандидат е 15 минути.

Въз основа на отговорите на кандидата, всеки член на конкурсната комисия вписва своята преценка във Формуляр за преценка на кандидатите от интервюто за експертни длъжности (Приложение № 5 към чл. 42, ал. 4 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители).

Общият резултат от интервюто на всеки кандидат е средноаритметична величина от оценката на членовете на конкурсната комисия. При изчисленията резултатът се закръглява с два знака след запетаята.

При постигнат на интервюто резултат под минималния – 28 точки, кандидатът не сформира окончателен резултат и не се класира.

Съгласно чл. 43, ал. 1 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители окончателният резултат на кандидата е сбор от резултатите, получени на теста и на интервюто, умножени с определените коефициенти.

В деня на провеждане на теста на 26.10.2023 г. от 13:30 ч., в малка заседателна зала  на Областна администрация – Ямбол, ще се проведе и интервю с кандидатите, постигнали резултат от теста над минималния.

Председател на конкурсната комисия:    / п /                                                                
(Р. Йовчева)

Списък за допуснатите и недопуснатите кандидати за длъжността „Главен експерт“ в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост”.

С П И С Ъ К

за допуснатите и недопуснатите кандидати

за длъжността „Главен експерт“

в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост”

  1. Допуснати до конкурса кандидати:
  1. Ивелина Новакова

Посоченият допуснат кандидат трябва да се яви на тест на 26.10.2023 г. (четвъртък) от 10:30 ч. в малка заседателна зала на Областна администрация – Ямбол.

  1. Недопуснати до конкурса кандидати: няма.

Председател:     /п/   
(Р. Йовчева)

Стартира обществено обсъждане на Анализ на потребностите и предложение за Национална карта на социалните услуги

Законът за социалните услуги (ЗСУ), с който се въведе планирането на национално ниво на социалните услуги, финансирани изцяло или частично от държавния бюджет, определи ролята на областните и общински администрации при реализирането на този процес. 
Съгласно законовите разпоредби, до 12 месеца от публикуването на резултатите от преброяването на населението и жилищния фонд в Република България се приема Националната карта на социалните услуги. 

В съответствие с изискванията на Закона за социалните услуги и Наредбата за планиране на социалните услуги от Агенцията за социално подпомагане /АСП/ са изготвени Анализ на потребностите на национално ниво от социални и интегрирани здравно-социални услуги на общинско и областно ниво, които се финансират изцяло или частично от държавния бюджет, както и предложение за Национална карта на социалните услуги.

В рамките на срок до 09.11.2023 г. всички заинтересовани страни могат да се запознаят с проекта на двата документа, публикувани на сайта – Анализ и национална карта.

Областна администрация с Церемония по награждаване на отличените деца от Конкурса за есе

На официална церемония в Областна администрация Ямбол, бяха наградени отличените деца в конкурса на ОА за ученическо есе, организиран по повод началото на учебната година.

Част от високо квалифицираното жури бяха младият писател Боян Боев, преподавателят по български език и литература Снежана Илиева, а председател на журито бе носителят на международната литературна награда “Букър”, Георги Господинов. В конкурса, на тема “Образованието не променя света, а хората, които ще променят света”, участваха над 60 деца от област Ямбол.

“Надявам се, че този конкурс ще стане ежегоден, защото бях впечатлен от уменията и въображението на учениците в Ямбол.“, коментира Георги Господинов.

„Част от вас ще станат писатели, част – може би ще останат читатели. И двете са еднакво важни. Четящият човек е красив и смислен. Продължавайте да четете!”, обърна се Господинов към присъстващите деца.

На първо място в конкурса бе отличен Стоян Дражев от Природо-математическата гимназия “Атанас Радев”. Второто място бе за Виктория Димитрова от Професионалната гимназия по лека промишленост, екология и химични технологии. На трето място се класира Ванеса Мерева от Профилираната гимназия “Васил Левски”.

Журито на конкурса учреди още две допълнителни, специални награди, които бяха за Дея Динева, ученичка в Езиковата гимназия “Васил Карагьозов” и Александър Кабрански от Природо-математическата гимназия “Атанас Радев”.

“Този конкурс е първият, който организирам като областен управител на област Ямбол. Именно заради това, реших той да е свързан с образованието, защото то е и трябва да бъде за всички нас от първостепенно значение. Благодаря на прекрасното ни жури, благодаря на всички учители, родители и деца, че бяха част от нашия конкурс. Децата на Ямбол са страшно талантливи и от нас зависи да ги окриляваме и да им помагаме да сбъдват мечтите си!”, категоричен бе областният управител Биляна Кавалджиева-Димитрова.

Система за определяне на резултатите при провеждане на конкурса за длъжността „Младши експерт“ в дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост” в Областна администрация Ямбол

Провеждането на конкурса се състои в два етапа:

1. Първи етап – Решаване на тест.

Всеки вариант на тест включва 20 затворени въпроси с един възможен верен отговор.

Времето за решаване на теста е 30 минути.

Максималния резултат от теста е 20 точки. Всеки въпрос с верен отговор носи 1 точка. Всеки въпрос с грешен отговор носи 0 точки. Минимален брой точки, при който кандидатът се счита за успешно издържал теста и се допуска до втория етап – интервю, е 15 точки.

Коефициентът, с който се умножава резултата от теста, определен съгласно чл. 34, ал. 5 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители е 4.

Всеки кандидат отбелязва отговорите със син химикал, като буквеното означение на избрания отговор се загражда с кръгче. Ако е сгрешен отбелязания отговор и кандидатът иска да го промени, същият следва да сложи знака „Х“ и да се подпише. Приема се за посочен отговорът, който е заграден с кръгче и не е поставен знак „Х“. В случай че е маркиран повече от един отговор, се счита, че на въпроса не е даден верен отговор. Не се допуска нанасянето на каквито и да е поправки, дописване или изтриване в условията и в отговорите. В тези случаи се счита, че на съответния въпрос не е даден верен отговор.

2. Втори етап – Интервю.

На основание чл. 42, ал. 1 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители, комисията реши:

Минималният резултат, при който кандидатът ще се счита за успешно издържал интервюто е 23 точки, който е средноаритметичен от оценките, дадени от всеки член на комисията. Коефициентът, с който се умножава резултата от интервюто, определен съгласно чл. 34, ал. 5 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители е 5.

Критериите за преценка на кандидати са:

2.1. Аналитична компетентност;

2.2. Ориентация към резултатите;

2.3. Работа в екип;

2.4. Комуникативна компетентност;

2.5. Фокус към клиента (вътрешен/външен);

2.6. Професионална компетентност;

2.7. Дигитална компетентност.

Преценката се извършва по 5 – степенна скала, както следва:

5 – напълно отговаря на изискванията за длъжността;

4 – в голяма степен отговаря на изискванията за длъжността;

3 – в средна степен отговаря на изискванията за длъжността;

2 – в малка степен отговаря на изискванията за длъжността;

1 – не отговаря на изискванията за длъжността.

Времето за провеждане на интервюто с всеки кандидат е до 15 минути.

Въз основа на отговорите на кандидата, всеки член на конкурсната комисия вписва своята преценка във Формуляр за преценка на кандидатите от интервюто за експертни длъжности (Приложение № 5 към чл. 42, ал. 4 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители).

Общият резултат от интервюто на всеки кандидат е средноаритметична величина от оценката на членовете на конкурсната комисия. При изчисленията резултатът се закръглява с два знака след запетаята.

При постигнат на интервюто резултат под минималния 23 точки кандидатът не сформира окончателен резултат и не се класира.

Съгласно чл. 43, ал. 1 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители окончателният резултат на кандидата е сбор от резултатите, получени на теста и на интервюто, умножени с определените коефициенти.

В деня на провеждане на теста на 04.10.2023 г. от 15:00 ч., в заседателната зала  на Областна администрация – Ямбол, ще се проведе и интервю с кандидатите, постигнали резултат от теста над минималния.

Председател на конкурсната комисия:    / п /                                                                
(Р. Йовчева)